ایمپلنت یا کاشت دندان

بهترین روش برای جایگزینی دندانهای از دست رفته ایمپلنت یا کاشت دندان میباشد زیرا در این روش هیچگونه اسیبی به دندانهای مجاور زده نمیشود.
شاید این سوال برای خیلیها پیش می اید که ایمپلنت در چه سنینی قابل انجام میباشد و چند سال برای افراد کار میکند، باید گفت که تا سنین بالا میتوان درمان کاشت دندان را انجام داد و همچنین با رعایت بهداشت ایمپلنت بین ۲۰ تا ۲۵ سال عمر مفید دارد.
نوع ایمپلنت و پزشک معالج در این درمان بسیار مهم میباشد که در این مرکز کاشت دندان توسط متخصص لثه و یا فک و صورت انجام میپذیرد و همچنین از بهترین برندهای اروپایی و امریکایی استفاده میگردد.
ایمپلنتهای متفاوتی با فناوریهای مختلف در دنیا از جمله کشور ما وجود دارد که تفاوت قیمت فراوان انها با یکدیگر گاهی باعث گیج شدن مراجعین میشود ، باید گفت که کارخانجات مختلف در کشورهای مختلف با تکنولوژیهای مختلف پایه اصلی ایمپلنت را که فیکسچر نامیده میشود تولید میکنند، و هرچه خلوص الیاژهای بکار رفته ( تیتانیوم) در ساخت فیکسچر مرغوبتر باشد و همچنین بر روی سطح ان فناوریهای مختلف از جمله اضافه کردن کلسیم و فسفات بیشتر صورت گرفته شده باشد ، مسلما قیمت فیکسچر بالاتر میرود، و این اعمال بابت این انجام میگردد که بدن انرا بشکل یک جسم شناخته شده بشناسد و انرا کمتر دفع کند در نتیجه درصد موفقیت درمان بالاتر میرود و همچنین در دراز مدت تحلیل استخوان فکی اطراف فیکسچر نیز بسیار کمتر میشود.
کاشت دندان شامل ۳ مرحله میباشد
1- مرحله اول شامل کار گذاری فیکسچر درون استخوان فکی
2- مرحله دوم پس از سپری شدن ۲ ماه بستن قطعه کوچکی بنام اباتمنت برروی فیکسچر و قالبگیری کردن و فرستادن ان به لابراتوار ساخت روکشهای دندانی
3- مرحله انتهایی چسباندن روکش برروی اباتمنت میباشد

Leave a Comment

error: Content is protected !!