پفک و مضرات آن

در مراحل تهیه پفک پودر ذرت پرس می شود و در حرارت بسیار بالا قرار می گیرد تا پر حجم شود و در چنین شرایطی روغن موجود در پفک میسوزد و پر اکسید تولید میکند که در مقابل حرارت و نور میزان آن زیاد می شود و درنتیجه خوردن آن سلامت افراد را تهدید می نماید .

استفاده از روغن با ترانس بالا در تهیه چیپس و پفک منجر به افزایش وزن، چربی خون و در نهایت بیماری های قلبی عروقی می شود.

حالا اثرش بر دهان و دندان :

به علت وجود هیدرات‌های کربن قابل تخمیر در  پفک فرصت ویژه برای رشد باکتری‌های دهانی فراهم می‌شود که نتیجه آن پوسیدگی دندان‌هاست و همچنین مابقی اجزای پفک که به لثه ها می چسبند در صورت عدم شست و شو دهان (مسواک زدن) باعث افزایش جرم و خوردگی مینای دندان شده و عفونت های لثه را به دنبال دارد .

مریم نواب­‌زاده گفت: براساس تحقیقی در کشور انگلستان، پفک علاوه بر آن‌که موجب عقیمی و ناباروری در کودکان می‌شود، حاوی تارترازین «ماده قرمز و نارنجی رنگ» است که اختلالات رفتاری، اضطراب و پرخاشگری در اطفال را نیز به همراه می‌آورد.

وی درباره سس مایونز نیز گفت: سس مایونز حاوی مواد نگهدارنده «کربنات پتاسیم و بنزوات سدیم» بوده که سرطان‌زا هستند. سس مایونز از همه غذا‌ها برای صدمه به پوست مضر‌تر و باعث جوش صورت است و در کنفرانس‌های علمی به عنوان سم کبد معرفی می‌شود.

این پزشک و محقق طب اسلامی درباره چای سیاه هم گفت: چای سیاه موجب کم خونی آریتمی قلبی، اختلالات گوارشی، چروکیدگی پوست و ریزش مو می‌شود.

نواب‌زاده افزود: شکر سفید برای کبد مضر و موجب بر هم خوردن متابولیسم سلول‌های کبدی می‌شود. مواد رنگ‌بر قند و شکر نیز مضر است.

Leave a Comment

error: Content is protected !!